Бабин Яр – це всесвітньо відоме місце трагедії, що стала символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. Тут в роки фашистської окупації України було розстріляно понад 100 тисяч мирних радянських громадян, військовополонених, підпільників, партизанів, заручників, членів ОУН.
Зараз на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» до 75 роковин масових розстрілів киян фашистами упорядковано територію та облаштовано «Алеї Праведників», «Алеї Мучеників» та «Об`єднавчої алеї».
У Києві представники міжнародних організацій та наукових установ України, Канади, США, Ізраїлю представили програму заходів до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру. Як повідомив директор Українського інституту вивчення Голокосту "Ткума" Ігор Щупак, програма має чотири напрямки, серед яких - проведення конференцій та публічних дискусій щодо політики пам'яті та вшанування жертв Голокосту за участю вчених, громадських діячів, політиків і молоді - представників єврейських, кримськотатарських, чеченських та інших національних громад.
У загальноосвітніх навчальних закладах міста також заплановано проведення Уроків пам’яті трагедії Бабиного Яру та «бабиних ярів» України», уроки історії "Голокост в Україні: пошуки відповідей на питання історії", пепрегляд документальних фільмів "Бабин Яр. Уроки історії" (1981 р.), "Бабин Яр. Правда про трагедію" (1991 р.), екскурсії до галереї Фонду Віктора Пінчука (м.Київ) на спеціалізовану виставку "Масовий розстріл евреїв в Україні у 1941-1944 роках: Голокост від куль"
|