Чорнобильські дзвони над нами пливуть,
Чорнобильські дзвони нам спать не дають,
Чорнобильські дзвони над миром кричать,
Чорнобильські дзвони — то смерті печать.
Не вірили. Думалось: лихо пройде
І болю не буде — тягар упаде.
Та атом страшенний на землю упав,
О, скільки він горя й печалі завдав.
Чорнобиль… Чорний біль української землі, незагоєна рана на її тілі. Це слово, яке довго в пам’яті прийдешніх поколінь українців буде символом трагедії, символом непоправної біди. Минуло тридцять років з дня смертоносного вибуху на ЧАЕС, який накрив багатьох людей чорним крилом безжалісної радіації, показав, яким немирним може бути «мирний атом», розділив час на «до..» і «після Чорнобиля».
Тема Чорнобиля багатогранна. В ній і недбалість проектувальників та персоналу станції, які допустили таке лихо, і героїчний подвиг пожежників та ліквідаторів аварії, які ціною власного життя закрили людство від смертоносного атому, і злочин комуністичного режиму, який намагався приховати наслідки катастрофи і не поінформував вчасно людей про небезпеку, що нависла над ними, і трагедія мільйонів людей, яким довелося назавжди покинути рідні міста і села в 30-кілометровій зоні відчуження, і екологічна катастрофа Чорнобильської зони, де внаслідок впливу радіації відбуваються мутації, руйнуються живі клітини, змінюється склад крові, сплюндровано тисячі гектарів родючих земель, втрачено величезні площі лісів. А ще проблема «саркофагу», який з часом внаслідок ерозії стає дедалі більш радіоактивним, руйнується, просідає.
Всі ці головні моменти до 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи, 26 квітня 2016 року у Васильківській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 були підкреслені та відкриті під час проведення відкритої виховної години «Тривожні дзвони Чорнобиля. 30 років!» для учнів 6-го класу класним керівником Скакун О.П.
Учні відтворили хронологію подій до і після аварії, згадали подвиг і вшанували пам’ять героїв-пожежників, які першими ринулися у вогнище радіації, зрозуміли глибину та розмах екологічної катастрофи, пов’язаної з аварією на ЧАЕС, ознайомилися з виставкою книг та фотографій, присвяченій цій трагічній події. Виховна година жодну дитину не залишила байдужим, зачепила їх за живе, дала усвідомлення того, що потрібно берегти природу і не допускати помилок минулого, адже нашій планеті досить одного Чорнобиля.
|