Це не печаль, не біль – це розпач душить,
Коли дивлюсь на села у кільці
Колючих огорож, хати, мов душі,
Затиснуті у атомній руці.
Микола Дубович
26 квітня 2016 року – 30 річниця з дня аварії на ЧАЕС. З цієї нагоди 13 квітня учні 5-х – 6-х класів Васильківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 9 їздили на екскурсію до Національного музею «Чорнобиль». Подорож справила на дітей неабияке враження, вони дізналися багато цікавого від екскурсоводів.
Музей відкрито 25 квітня 1992 р. за ініціативою Міністерства внутрішніх справ України у спеціально реконструйованому історичному будинку Пожежної каланчі.
Експозиція налічує близько 7 тисяч експонатів – розсекречені документи, карти, фотографії, пам'ятки народної архітектури Полісся, зібрані експедиціями музею у Чорнобильській зоні відчуження. Експозиція розповідає про героїчну, самовіддану працю людей багатьох професій. Тут можна побачити унікальні відеоматеріали про катастрофу і її наслідки, діючи трифазову діораму «Чорнобильська АЕС до, під час та після аварії», діючий макет енергоблока ЧАЕС.
Місія музею – допомогти людству усвідомити масштаби чорнобильської аварії через долі тисяч учасників, свідків і жертв; визнати необхідність примирення людини з наукою і технологіями, які поставили під загрозу існування людства загалом та планети зокрема; осмислити уроки трагедії у всіх сферах життя, не дати світові забути їх; застерегти наступні покоління.
Пам’ятаймо про страшне лихо, що спіткало нашу землю навесні 1986 року. Згадаймо тих, хто врятував світ та нас у ньому. Прислухаймося до голосу історії.
|