І Всеукраїнський науково-практичний фестиваль психології та психотерапії «Сучасна психотерапія» у ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»
Сьогодні досить популярно і, навіть, престижно стало звертатися до психотерапевтів та психологів. Відвідування психотерапевтичних сеансів змінює свій статус не тільки кількісно, але й якісно. Професія психолога нині є дуже популярною та потрібною.
У листопаді 2018 року у ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» відбувся І Всеукраїнський науково-практичний фестиваль психології та психотерапії «Сучасна психотерапія».
Організаторами фестивалю виступили педагогічний факультет нашого навчального закладу, кафедра менеджменту освіти і практичної психології, навчально-наукова лабораторія арт-терапії та інноваційних технологій психологічного консультування.
На запрошення організаторів фестивалю учасниками цього заходу стали методисти науково-метдичного центру Дерев’янко Людмила Петрівна і Дерев’янко Наталія Геннадіївна.
Метою фестивалю є знайомство з різними напрямками сучасної психотерапії, що представлені в Україні ґрунтовними школами з освітніми стандартами Європейської Асоціації психотерапії.
У фестивалі взяли участь фахівці, орієнтовані на розвиток інноваційних технологій у психології та психотерапії, студенти, які прагнуть до розвитку своїх особистих і професійних якостей, до освоєння нових технологій і психологічних практик, усі, кого цікавить розвиток свого психологічного та духовного потенціалу і хто прагне до самопізнання і творчої реалізації.
Програма фестивалю була достатньо насиченою, адже передбачала ряд майстер-класів, які проводили кваліфіковані спеціалісти, представники секцій Української спілки психотерапевтів, зокрема, Київської філії.
Для учасників фестивалю була можливість познайомитися з різними напрямами сучасної психології та психотерапії, взяти участь у майстер-класах, опрацювати свої проблеми, отримати новий імпульс до подальшого розвитку, подивитися на роботу різних тренерів, показати себе й отримати нові знання, встановити ділові та дружні контакти.
Так, Дерев’янко Людмила Петрівна мала можливість відвідати майстер-клас:
Психотерапія співзалежності («Психологічний супровід сімей залежних (технології індивідуальної та групової роботи з спів залежністю»). На майстер-класі були розглянуті методи психологічного супроводу сім’ї в кризових ситуаціях: консультування, терапія, психоаналітичне інтерв’ю. Також здійснили аналіз ситуацій взаємовідносин з членами всієї сім’ї. Тренером цього майстер-класу була Наталія Володарська – гешталь-терапевт, супервізор, ведуча груп, кандидат психологічних наук.
А Дерев’янко Наталія Геннадіївна була учасником майстер-класу «Кататимно-імагінативна психотерапія (символдрама) – робота з образами та символами». В ході майстер-класу було представлено опис і методологію психодинамічного методу, основаного на роботі зі «сновидіннями наяву».
Цікавим був майстер-клас «Комунікативна модель «Чотири вуха», або як краще розуміти один одного та запобігати зайвим конфліктам» – Тетяна Тулупчук, психолог, реєстровий психотерапевт УСП, навчаючий ко-терапевт УСП, голова Секції центрованої на особистості психотерапії Київського філіалу УСП.
Усі учасники Фестивалю одержали сертифікати.
На завершення роботи ми мали змогу поспілкуватися з організатором Фестивалю Кузьменко Тетяною, завідуючою навчально-науковою лабораторією арт-терапії та інноваційних технологій психологічного консультування кафедри менеджменту освіти і практичної психології університету, яка виявила зацікавленість у подальшій співпраці з педагогами і психологами навчальних закладів нашого міста.
На фото – фрагменти з відвіданих майстер-класів.
Фото |