18 травня 2015 року на базі Васильківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 відбувся семінар-практикум учителів обслуговуючої праці на тему «Духовне виховання на уроках трудового навчання».
У зв’язку з нагальною необхідністю піднести духовний рівень молоді, з метою збереження своєї української ідентичності, духовних вартостей ужиткового мистецтва і народної творчості, загальнолюдських цінностей, забезпечення оптимальних умов для відродження й утвердження нового українського життєвого простору – простору справжніх національних духовно-культурних цінностей, метою семінару-практикуму було обговорення сучасних підходів до проблеми формування духовно-цілісних орієнтирів школярів на уроках обслуговуючої праці.
Завдання семінару-практикуму: акцентувати увагу на важливих аспектах формування духовності особистості, окреслити основні шляхи вдосконалення педагогічної майстерності щодо формування духовно-цілісних орієнтирів школярів, ознайомитися з досвідом роботи вчителя обслуговуючої праці Савченко Людмили Миколаївни з даної теми.
Учителі обслуговуючої праці загальноосвітніх навчальних закладів міста відвідали уроки обслуговуючої праці у 8-А класі на тему «Композиційні особливості української народної вишивки».
Мета уроків: ознайомити учнів із композицією і стилем, характерними ознаками композиції у вишивці, її регіональними особливостями; навчити складати малюнок української вишивки на основі набутих знань та умінь; розвивати творчість, художні та естетичні здібності; розширювати духовний світ дітей; сприяти формуванню трудових практичних вмінь та національної самосвідомості; виховувати любов і повагу до старших членів родини, любов і шанобливе ставлення до неньки-України; вчити проявляти повагу до рідних, до родинних українських національних звичаїв, традицій, обрядів.
Сім’я – це дерево родинне
З безцінним скарбом на гілках,
Сумні і радісні події,
Кому – у прозі, а кому – в віршах.
Учениці під керівництвом учителя Савченко Людмили Миколаївни виконували практичну роботу: створювали малюнки родинного дерева.
|